FED XVRX1500/380S 6 x 1/3 GN Flat Stainless Steel Salad Bench
35% OFF
Brand: FED
SKU: XVRX1500/380S
Brand:
Don't miss out - offer ends May 29, 2026.
Available while stock lasts. Freight to be calculated based on delivery address.
Rent-it-Today: from
2 in stock
FED VRX Countertop Ingredient Prep Fridge with Static Cooling and S/S Lift Up Lid, 6 x 1/3GN Capacity. Pans not Included. Finished in Stainless Steel. (10A)
  • Angled Pan Positions : Pan Dividers Included
  • Maximum Pan Depth: 150mm
  • Dixell Digital Temperature Control
Specifications
Weight 48 kg
Dimensions 395 × 1500 × 281 mm