Waldorf CH8450G-LS 450mm Gas Chargrill (NAT Gas)
Brand: Waldorf
SKU: CH8450G-LS-NG
Brand:
Available while stock lasts. Freight to be calculated based on delivery address.
Rent-it-Today: from
Waldorf 800 Series Modular 450mm Gas Chargrill on Leg Stand. (NAT Gas)
  • Heavy Duty Reinforced Controls Knobs
  • Reversible Heavy Duty Top Grates
  • Flame Failure Protection
Specifications
Weight 133 kg
Dimensions 805 × 450 × 1130 mm
Gas Quantity
1
Gas Diameter (inches)
R 3/4 BSP Male
Gas Load (MJ/hr)
48
Notes
Gas Connection: 216mm from LH side, 32mm from rear, and 555mm from floor.All units supplied with Natural and LP gas regulator
Brand
Download Brochure
Download Specification
Download User Manual
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Waldorf CH8450G-LS 450mm Gas Chargrill (NAT Gas)”