Bromic FD4T0900H 900mm Hot Food Display
Brand: Bromic
SKU: FD4T0900H
Brand:
Available while stock lasts. Freight to be calculated based on delivery address.
Rent-it-Today: from
Bromic FD Series 4 Tier, 417Lt Hot Food Display. Finished in Stainless Steel. (15A)
  • Self Closing Sliding Rear Door
  • Digital Temperature Control
  • 3 adjustable shelves plus base maximises product display area
  • Includes a bain-marie for increased humidity retention when needed
  • Toughened safety glass for superior durability
  • 5 years Bromic Extra Care Warranty – Parts and Labour
Specifications
Dimensions 740 × 900 × 1360 mm
Colour
Stainless Steel
Number of Doors
2
Tiers
4
Brand
Download Brochure
Download Specification
Download User Manual
Download Other Manuals
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Bromic FD4T0900H 900mm Hot Food Display”